E-Posta:
hurda@hurda.gen.tr

Hurda Demir

HURDA DEMİR TARTIMLARI MÜŞTERİLERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ KANTARLARDA , MÜŞTERİ PERSONELİ REFAKATİNDE YAPILMAKTADIR.

DEMİR HURDASI ÖDEMELERİ; TARTIM YAPILAN KANTAR FİŞLERİ ÜZERİNDEN MÜŞTERİLERİMİZİN BANKA HESABINA VEYA NAKİT OLARAK AYNI GÜN İÇERİSİNDE YAPILMAKTADIR.

HURDA DEMİR ALIMLARI İÇİN TEL & WHATSAPP: 0531 392 94 85

ELİNİZDEKİ DEMİR HURDALARIN FOTOĞRAFLARINI 0531 392 94 85 NUMARALI WHATSAPP HATTIMIZA GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

Demir hurdası nedir?
Demir metalinin çeşitli sektörlerde kullanılmak amacıyla işlenerek istenilen formata getirilmesi sonucunda ve kullanımı akabinde çıkacak atık malzemelere demir hurdası denilmektedir.

Demirin hurda değeri nedir?
Hurda demir fiyatları etkileyen bir çok önemli faktör bulunmaktadır, Bunların arasında, atık malzemenin kullandığı alan, büyüklüğü, özelliği, pas durumu, tonajı gelmektedir, Örneğin dkp demir hurdasının fiyatıyla , toplama hurda demirin fiyatları bir değildir.Bu sebeple saymış olduğumuz özelliklere göre fiyatlandırılmalıdır.

Demir hurda fiyatı nedir?
Güncel Hurda demir fiyatlarımıza bu linkten ulaşabilirsiniz, hurda demir fiyatlarında dikkat edilmesi gereken hususları unutmayınız.

Hurda fiyatları nelerdir?
Hurda cinsine, metalin özelliğine, tonajına bağlı olarak değişemektedir, güncel hurda fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.Tonajlı hurda demir fiyatları için firmanıza özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Hurda metal, çoğunlukla demir içeren ve demir içermeyen olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır, Demirli alaşımlar demir içerir ve çelik, dövülebilir demir ve siyah malzeme içerir. Demirin manyetik özellikleri olduğu için demir malzemeleri tanımlamak için mıknatıslar yaygın olarak kullanılır. Demir dışı, demir içermeyen herhangi bir metali ifade eder. Bu kategori, krom, alüminyum ve bakır bazlı alaşımları içerir. Bu malzemeler manyetik değildir, korozyona dayanıklıdır ve en önemlisi ayırma amaçları için daha ağırdır. Demirli metaller sıkıştırılır ve çelik fabrikalarına ve dökümhanelere gönderilirken, kalan demir dışı malzeme krom, alüminyum ve bakır odaklı olarak daha da karakterize edilir.

Çevresel faydalar
Ülkemizde kullanılan demir ve çeliğin yüzde 88’i geri dönüştürülmüş hurda olduğu yönünde. Çeliği geri dönüştürmek, demir cevherinden çelik üretmekten yüzde 65 daha az enerji gerektirir ve karbon emisyonlarını yüzde 58’e kadar azaltır. Geri dönüşüm aynı zamanda işlenmemiş cevher madenciliği ihtiyacını da azaltır.

Ekonomik faydalar
Hurda Metal Geri Dönüşümün bir diğer önemi ise yapılan en son araştırmalardan biri yaklaşık 200.000 kişiye direk veya dolaylı olarak iş imkanının sağlandığıdır. Ayrıca geri kazanım sayesinde ortaya çıkan hurda malzemelerin tekrar geri dönüştürülmek amacıyla satılması firmalar ekonomik olarak katkı sağlamaktadır.

Ekonomik olarak bir diğer önemli husus ise ömrünün tamamlamış fabrikaların yenilenmek amacıyla sökülmesi ve yıkılmasıdır.Sökümü yapılacak fabrikaların hem maddi olarak hem de çevresel yönden geri kazanımı da çok önemlidir.

Son Kullanıcı Avantajları
Hurda demirin geri kazanımından elde edilen ürünler demir cevherinden üretilen ürünlere göre ekonomik açıdan daha avantajlı fiyatlara satılmaktadır. Buna ilave olarak inşaat demiri, profil, sac , ağır sanayinden kullanılan demir kütük fiyat performans olarak daha iyidir.

whatsapp